Bezpieczna edukacja w Tychowie. Na zdjęciu Szkoła Podstawowa w Tychowie

Bezpieczna Edukacja w Tychowie

Logotypy: Fundusze Europejskie, Rzeczpospolita Polska, Pomorze Zachodnie, Unia Europejska

Gmina Tychowo została zakwalifikowana do dofinansowania w kwocie 78 499,74 zł w naborze wniosków ogłoszonym przez Wydział Współpracy Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego w ramach projektu pn. POMORZE ZACHODNIE - BEZPIECZNA EDUKACJA współfinansowanego przez Unię Europejską.

Wsparcie Województwa Zachodniopomorskiego w zwalczaniu Covid -19 kierowane było do jednostek samorządu terytorialnego i ich jednostek organizacyjnych, prowadzących - zgodnie z ustawą Prawo Oświatowe – placówki edukacyjne i instytucjonalne formy opieki nad najmłodszymi dziećmi. W gminie Tychowo wsparcie w ramach projektu uzyska 697 dzieci i 113 pracowników 4 placówek edukacyjnych: Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Tychowie, Szkoły Podstawowej w Dobrowie oraz Gminnego Przedszkola „Dębowa Chatka” i Żłobka w Tychowie.

Dzięki dofinansowaniu zostaną zakupione m.in.: maski ochronne, środki dezynfekcyjne oraz środki do utrzymania czystości redukujące ryzyko zarażenia Covid - 19 a także podkładki – siedziska dla najmłodszych dzieci, bezdotykowe dozowniki do dezynfekcji rąk, 6 ozonatorów powietrza oraz sprzęt czyszczący w postaci automatów myjących do doczyszczania i mycia codziennego ciągów komunikacyjnych dla szkół.

Beata Strzelecka
podinspektor ds. Rozwoju gospodarczego gminy

Wyświetlono: 549

Facebook.com Twitter.com