Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Białogardzie

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Białogardzie (link otworzy duże zdjęcie)

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Białogardzie z uwagi na problem zanieczyszczenia przestrzeni publicznych (ulic i chodników) zużytymi środkami ochrony osobistej w postaci maseczek i rękawiczek stosowanych przez obywateli w czasie pandemii zawraca się z prośbą o zwiększenie wśród mieszkańców świadomości i odpowiedzialności za zachowanie w obszarze higieny osobistej, szczególnie dotyczące postępowania ze zużytymi środkami ochrony osobistej w ogólnodostępnych przestrzeniach miejskich.
W związku z wystąpieniem stanu epidemii wywołanym zakażeniami wirusem SARS CoV-2, znacznie zwiększyło się zapotrzebowanie na jednorazowe środki ochrony osobistej.
To niestety oznacza rosnący problem zanieczyszczenia przestrzeni publicznej, gdzie niejednokrotnie zużyte maseczki oraz rękawiczki widoczne są w otoczeniu koszy na śmieci czy na chodnikach. Zużyte środki ochronne stanowią poważne zagrożenie rozprzestrzeniania się koronawirusa.
W związku z tym należy pamiętać, aby po użyciu jednorazowych maseczek oraz rękawiczek bezzwłocznie wyrzucić je do kosza na odpady zmieszane.
Mając na uwadze powyższe Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Białogardzie uprzejmie prosi o informacje dotyczące sytuacji oraz podjętych działaniach na Państwa obszarze.

Katarzyna Kozłowska
PSSE w Białogardzie

Opublikowano: 28 maja 2020 09:00

Kategoria: Aktualności

Załączniki:

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego [159.46 KB]

Wyświetleń: 183

Urząd Miejski w Tychowie | Kanały RSS | Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Utworzenie serwisu internetowego Gminy Tychowo przystosowanej dla osób niedowidzących" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.