LIMITOWANE ZŁOTE SERDUSZKO WOŚP NR 96 W TYCHOWIE!

LIMITOWANE ZŁOTE SERDUSZKO WOŚP NR 96 W TYCHOWIE! (link otworzy duże zdjęcie)

Tychowo jako jedyne miasto w regionie otrzymało na licytację od Fundacji WOŚP limitowane, numerowane Złote Serduszko Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Nie każdy sztab w Polsce otrzymuje złote serduszko. Jest ich tak naprawdę tylko 100, z czego aż 90 trafia do centralnej licytacji. Zaledwie 10 przyznawane jest sztabom na licytację. Z tym większą przyjemnością ogłaszamy, że Sztab WOŚP nr 5504 w Tychowie  po raz pierwszy otrzymał złote serduszko. I znamy już jego numer. To 96.

Złote serduszko licytować będziemy podczas 28 Finału WOŚP w Tychowie, który rozpocznie się o godz. 15.00 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Tychowie.

Doceniając powierzone nam Złote Serduszko z nr 96 i uznając jego wartość nominalną, a przede wszystkim kolekcjonerską, kwota wyjściowa podczas licytacji będzie wynosić 8.000 zł (osiem tysięcy zł).

Pamiętajmy, że gramy dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.  

Nabywca Złotego Serduszka nr 96 będzie mógł skorzystać z odliczenia darowizny od dochodu. Warunkiem jest bezpośrednia wpłata na wyznaczony rachunek bankowy, którego numer nabywca otrzyma od sztabu WOŚP nr 5504 w Tychowie.   

Przypomnijmy, skąd pomysł na te wyjątkowe serduszko.

W czasie pierwszego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Fundacja WOŚP otrzymała dary bardzo szczególne. Były nimi złote wyroby - pierścionki, łańcuszki, kolczyki. Warszawski jubiler, Jerzy Kozak, zaproponował aby wykonać z nich złote serduszka. Złoto zawieziono do Mennicy Polskiej, która stała się autorem najbardziej cennego na świecie złotego wyrobu o masie ok. 4,5 grama - Złotych Serduszek WOŚP.

Każde Złote Serduszko jest numerowaneCo roku kilka Złotych Serduszek przekazywanych jest do "licytowania" w sztabach oraz na antenach stacji radiowych. Pozostałe proponowane są w licytacji telefonicznej podczas Finału WOŚP. Tradycyjnie Złote Serduszko nr 13 z każdego Finału WOŚP, pozostaje w Fundacji. 

Jedna z najwyższych kwot za Złote Serduszko nr 1 została wylicytowana w 1999 roku, i wynosiła 333.333,33 USD czyli, po ówczesnym kursie, blisko 1,1 mln PLN. Ogromną sumę Złote Serduszko numer 1 uzyskało także w 2010 roku, kiedy zostało zlicytowane za 1 110 000 PLN. Rekord padł jednak w styczniu 2019 roku, w czasie 27. Finału WOŚP - Złote Serduszko nr 1 wylicytowane zostało za 1,2 mln złotych. 

Od 1994 do 2004 roku odbyło się dziesięć edycji licytacji Złotych Serduszek. W 2003 roku, po raz dziesiąty, Mennica Polska wykonała 500 sztuk Złotych Serduszek, które były licytowane podczas 11. Finału WOŚP. Każde z dziesiątej serii tych Serduszek ozdobione było cyrkonią, która została umieszczona w baretce. W ten sposób zamknęliśmy rozdział Złotych Serduszek i od 12. Finału WOŚP proponowano na licytacjach Złote Medale. W roku 2008, na 16. Finale WOŚP, znów wrócono  do Złotych Serduszek. W czasie 28. Finału WOŚP odbędzie się licytacja 23. edycji Złotych Serduszek!

 

Opublikowano: 09 stycznia 2020 14:47

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 547

Urząd Miejski w Tychowie | Kanały RSS | Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Utworzenie serwisu internetowego Gminy Tychowo przystosowanej dla osób niedowidzących" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.