DELEGACJA Z NIEMIEC Z WIZYTĄ W GMINIE TYCHOWO

 (link otworzy duże zdjęcie)

      5 sierpnia 2019 r. Zastępca Burmistrza Tychowa Jacek Rudziński serdecznie przywitał w Urzędzie Miejskim 4 - osobową delegację
z Niemiec, która w ramach współpracy polsko – niemieckiej odwiedziła naszą gminę. Szanowni Goście przyjechali z zamiarem współpracy
z naszym lokalnym rzeźbiarzem Panem Zdzisławem Polkiem, któremu złożyli wizytę w jego rodzinnej miejscowości – Dobrowie.
Pod wrażeniem pięknej kolekcji artysty, zagraniczni Goście zaoferowali ekspozycję prac na wystawach w Niemczech.
     
     Jest to ogromne wyróżnienie, tym bardziej, że w delegacji uczestniczyły osoby bezpośrednio związane z kulturą i sztuką.
Pani Simone Beatrice Gurk - właścicielka klubo - kawiarni w Trollenhagen, gdzie od wielu lat odbywają się różnego rodzaju przedsięwzięcia kulturalne wraz z wystawami różnych artystów.
W klubokawiarni tej 7 września br. odbędzie się oficjalne otwarcie wystawy Pana Zdzisława Polka. Pani Simone jest również członkinią stowarzyszenia na rzecz kultury w Trollenhagen oraz właścicielką galerii „petite galerie Beatrice” w Neubrandenburgu, w której również  już od 14.09 br. będzie można podziwiać rzeźby Pana Zdzisława.
Pani Barbara Roetger - malarka, członkini stowarzyszenia działającego na rzecz kultury w Trollenhagen, Pan Bernhard Roetger – członek stowarzyszenia działającego na rzecz kultury w Trollenhagen, Pan Reinhard Graefe - znany malarz z Neubrandenburga.

     Z dumą możemy pogratulować artyście Zdzisławowi Polkowi, życzyć wielu sukcesów i podziękować za piękną promocję polskiej twórczości poza granicami naszego państwa.

Zapraszamy we wrześniu do obejrzenia ekspozycji.

Izabela Wesołowska
Podinspektor ds. Rozwoju Gospodarczego Gminy

Opublikowano: 07 sierpnia 2019 10:06

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 350

Urząd Miejski w Tychowie | Kanały RSS | Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Utworzenie serwisu internetowego Gminy Tychowo przystosowanej dla osób niedowidzących" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.