W TYCHOWIE RUSZA BUDOWA SIECI GAZOWEJ

Punkt informacyjny ds gazyfikacji w UM (link otworzy duże zdjęcie)

23.05.br. Burmistrz Tychowa podpisał umowę, która zainicjowała proces budowy sieci gazowej w Tychowie przez Polską Spółkę Gazownictwa sp. z o.o. Oddział Zakład Gazowniczy w Koszalinie. Gazyfikacja miejscowości przebiegać będzie dwuetapowo.

Sieć gazowa w I etapie inwestycji realizowana będzie na odcinku od Tychowskiej Strefy inwestycyjnej przy ul. Strefowej, gdzie zlokalizowana będzie stacja regazyfikacji LNG, przez ulice Białogardzką, Dworcową i Wolności do budynku Gminnego Ośrodka Kultury (mapa-załącznik nr 1).  

Informujemy, że istnieje możliwość przyłączenia do sieci gazowej obiektów zlokalizowanych przy trasie gazociągu I etapu inwestycji tj. domów jednorodzinnych, wielorodzinnych a także obiektów handlowo- usługowych i produkcyjnych. Zainteresowanych przyłączeniem do sieci już teraz zachęcamy do składania wniosków o wydanie warunków przyłączeniowych ( wniosek dla grupy taryfowej BI/ załącznik nr 3 lub wniosek dla grupy taryfowej BII/ załącznik nr 5) w Oddziale Zakładu Gazowniczego w Koszalinie, ul. Połczyńska 55/57.

W II etapie inwestycji planowany jest rozwój sieci gazowej od Gminnego Ośrodka Kultury, dalej idąc ul. Wolności do ulic: Bobolickiej, Leśnej, Topolowej, Jaśminowej, Klonowej, Akacjowej, Brzozowej, Lipowej i Bukowej ( mapa- załącznik nr 2).

Należy jednak podkreślić, że uruchomienie etapu II wymagało będzie zebrania odpowiedniej ilości wniosków o przyłączenie do sieci gazowej. Wnioski dla II etapu należy składać w Urzędzie Miejskim, w pok. nr 20 na I piętrze do dnia 30 września br. ( wniosek dla grupy taryfowej BI/ załącznik nr 3 lub wniosek dla grupy taryfowej BII/ załącznik nr 5).

Po wybudowaniu sieci gazowej przewidzianej dla II etapu inwestycji, będzie istniała możliwość dalszej jej rozbudowy (mapa- załącznik nr 6) pod warunkiem spełnienia technicznych i ekonomicznych warunków przyłączenia.

Opublikowano: 27 kwietnia 2019 11:54

Kategoria: Aktualności

Załączniki:

Załącznik nr 1 - Koncepcja Gazyfikacji Tychowo - etap I [2.52 MB]

Załącznik nr 2 - Koncepcja Gazyfikacji Tychowo - Etap II [2.51 MB]

Załącznik nr 3 - Wniosek BI o określenie warunków przyłączenia [1.3 MB]

Załącznik nr 4 - Wzór, jak wypełnić wniosek [488.2 KB]

Załącznik nr 5 - Wniosek o określenie warunków grupy B podgrupy II [1.76 MB]

Załącznik nr 6 - Koncepcja Gazyfikacji Tychowo - dalsza rozbudowa sieci [2.54 MB]

Wyświetleń: 1573

Urząd Miejski w Tychowie | Kanały RSS | Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Utworzenie serwisu internetowego Gminy Tychowo przystosowanej dla osób niedowidzących" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.