NACZELNIK URZĘDU SKARBOWEGO W BIAŁOGARDZIE INFORMUJE

 (link otworzy duże zdjęcie)

Naczelnik Urzędu Skarbowego informuje, że Krajowa Administracja Skarbowa wdraża projekt „Twój e-PIT”.

Udostępnienie na Portalu Podatkowym wypełnionych już zeznań podatkowych, w ramach projektu „Twój e-PIT”, to szereg korzyści dla podatników:

  1. wygoda i bezpieczeństwo (sporządzenie zeznania przez Krajowa Administrację Publiczną),
  2. szybszy zwrot nadpłaty podatku ( do 45 dni od dnia złożenia zeznania, zamiast w terminie do 3 miesięcy),
  3. intuicyjne i proste korzystanie z usługi, pomoc pracowników administracji w skorzystaniu z wypełnionego zeznania,
  4. brak obowiązku sporządzania zeznania samodzielnie, a co za tym idzie oszczędność czasu i brak kosztów jego wypełnienia.

Usługa zostanie udostępniona przez administrację skarbową na portalu Podatkowym www.podatki.gov.pl od dnia 15 lutego 2019 r. i obejmie zeznania PIT-37 i PIT-38 za 2018 rok.

Każdy podatnik, który osiągnął w 2018 r. dochody za pośrednikiem płatnika, będzie mógł samodzielnie skorzystać z wypełnionego zeznania, zamieszczonego na Portalu Podatkowym, logując się na stronę www.podatki.gov.pl i złożyć je elektronicznie otrzymując Urzędowe Potwierdzenie Odbioru.

Dążeniem organu podatkowego jest również organizacja punktów rozliczeń poza siedzibą Urzędu Skarbowego w Białogardzie. W ramach w/w punktów, pracownicy Urzędu Skarbowego będą służyć pomocą dla podatników, w skorzystaniu na Portalu Podatkowym wypełnionych już zeznań podatkowych za 2018 rok.

Opublikowano: 31 stycznia 2019 14:55

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 551

Urząd Miejski w Tychowie | Kanały RSS | Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Utworzenie serwisu internetowego Gminy Tychowo przystosowanej dla osób niedowidzących" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.