100 - LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI W PRZEDSZKOLU „DĘBOWA CHATKA” W TYCHOWIE

100 - LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI W PRZEDSZKOLU „DĘBOWA CHATKA (link otworzy duże zdjęcie)

  9 listopada był bardzo szczególnym dniem dla wszystkich przedszkolaków i pracowników przedszkola.
Razem z rodzinami, mieszkańcami Gminy Tychowo i zaproszonymi gośćmi uczciliśmy setną rocznicę odzyskania niepodległości.   W związku z tym uroczystość miała wyjątkowo podniosły charakter. Na rozpoczęcie dzieci, pracownicy, Dyrektor Przedszkola Pani Genowefa Kuczmera oraz Burmistrz Tychowa Pan Robert Falana w rytmie poloneza przemaszerowały uroczyście wokół hali niosąc 25 metrową flagę Polski. Był to bardzo wzruszający moment dla wszystkich obecnych.
Następnie o godz.11.11 przystępując do bicia rekordu dzieci zaśpiewały 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”, co także dostarczyło wielu emocji. Po hymnie wyrecytowały wiersz W. Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”  a grupa „Wiewiórki”  zatańczyła „Krakowiaka”.

Po części artystycznej Pani dyrektor przeczytała fragment listu oraz wręczyła wszystkim dzieciom piękne prezenty od Prezesa Rady Ministrów Pana M. Morawieckiego – był to list, flaga i orzełek. Dzień ten - pełen wzruszeń na długo pozostanie w pamięci dzieci i dorosłych. bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za obecność na tej wyjątkowej dla nas uroczystości.

Opublikowano: 15 listopada 2018 10:17

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 391

Urząd Miejski w Tychowie | Kanały RSS | Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Utworzenie serwisu internetowego Gminy Tychowo przystosowanej dla osób niedowidzących" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.