OTWARCIE OSA W DOBROWIE I DROGI W BUKÓWKU

 (link otworzy duże zdjęcie)

17 października 2018 r. uroczyście otwarto przebudowaną drogę w Bukówku oraz siłownię w Dobrowie.

Na uroczystość przybyli: wykonawca drogi Firma Sztapeltech Rafał Kozieł, kierownik robót  Radosław Krzymiński, Radni Miejscy Gminy Tychowo, sołtysi, dyrektorzy szkół i jednostek gminnych oraz mieszkańcy.

W Urzędzie Miejskim Burmistrz Tychowa zaprezentował główne informacje dotyczące zrealizowanych inwestycji, po czym wszyscy udali się do Bukówka.

 

W Bukówku Burmistrz Tychowa Robert Falana powitał gości, podziękował za liczne przybycie i poprosił mieszkańców o symboliczne otwarcie drogi i przecięcie wstęgi.

 

Była to długo wyczekiwana przez mieszkańców inwestycja, dlatego też wręczając bukiety kwiatów gorąco podziękowali Burmistrzowi za to, że w tym roku udało się ją przeprowadzić. Wartość przebudowy: 1.023.581 zł.  

Główny odcinek drogi w Bukówku został w całości przebudowany. Wybudowano również chodnik wraz z oświetleniem, dokonano regeneracji mostu na rzece i przebudowy dwóch przepustów.

Z Bukówka udano się do Dobrowa, gdzie uroczyście otwarto wspólnie z dziećmi i dorosłymi mieszkańcami Dobrowa Otwartą Strefę Aktywności.

 

Strefa została dofinansowana ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej (FRKF) w ramach Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo – rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA) edycja 2018.

Wybudowaliśmy siłownię zewnętrzną z urządzeniami fitness. Z siłowni mogą korzystać zarówno osoby niedoświadczone z ćwiczeniami fitness jak również profesjonaliści. Powstała również strefa wypoczynku ze stołem do gry w szachy.

Tuż przy siłowni zamontowano plac zabaw. Teraz cały kompleks służy do wypoczynku zarówno dzieciom, młodzieży jak i dorosłym.

Wartość projektu to  ponad 53 tys. zł. Otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości 25 tys. zł.

 

Na koniec Burmistrz Tychowa Robert Falana dodał: „Centrum miejscowości Dobrowo pięknieje. Niebawem zagospodarujemy podmokły teren wokół siłowni, po to by cała działka służyła mieszkańcom do rekreacji i upiększała miejscowość. Już podpisaliśmy umowę o dofinansowanie. Wkrótce ruszają procedury przetargowe, wykonanie inwestycji planowane jest na 2019 r.

 


Opublikowano: 18 października 2018 12:04

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Filmy:

Wyświetleń: 686

Urząd Miejski w Tychowie | Kanały RSS | Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Utworzenie serwisu internetowego Gminy Tychowo przystosowanej dla osób niedowidzących" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.