BARDZO SILNY WIATR NA PÓŁNOCY POLSKI

Alert (link otworzy duże zdjęcie)

Dzisiaj po południu i w nocy (2.10/3.10) na północy Polski prognozowany jest bardzo silny wiatr. Zgodnie z prognozą Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej najbardziej wiać będzie od godziny 16.00 w północnej części województwa zachodniopomorskiego i pomorskiego (w porywach do 110 km/h) – IMGW wydał ostrzeżenia meteorologiczne 2. stopnia.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wspólnie z wojewodami: zachodniopomorskim oraz pomorskim podjęło decyzje w sprawie uruchomienia Alertu RCB.

Alert RCB dla województwa zachodniopomorskiego: 

Uwaga! W powiatach nadmorskich wichury do rana 3.10. Nie wychodź z domu, jeśli nie jest to konieczne. Na morzu silny sztorm. Śledź informacje pogodowe.

Alert RCB dla województwa pomorskiego: 

Uwaga! W powiatach nadmorskich wichury do rana 3.10. Zostań w domu, jeśli możesz. Na Zat. Gdańskiej i Żuławach lokalne przekroczenia stanów alarmowych.

IMGW szacuje, że tak silny wiatr będzie się utrzymywał do godzin porannych, 3 października (do około godz. 10.00).

Uruchomienie Alertu RCB oznacza, że każda osoba przebywająca na zagrożonym terenie otrzyma na telefon komórkowy SMS-a z komunikatem z ostrzeżeniem.

Więcej o #AlertRCB i o tym jak zachować się podczas wichury (infografiki)

https://rcb.gov.pl/alertrcb/

 

P. Tokarski

Opublikowano: 02 października 2018 15:25

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 578

Urząd Miejski w Tychowie | Kanały RSS | Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Utworzenie serwisu internetowego Gminy Tychowo przystosowanej dla osób niedowidzących" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.