UMOWA NA PARK W DOBROWIE PODPISANA!

 (link otworzy duże zdjęcie)

Umowa na park w Dobrowie podpisana!

W dniu dzisiejszym uroczyście podpisaliśmy umowę o dofinansowanie inwestycji pn.: „Zagospodarowanie terenu gminnego w miejscowości Dobrowo”.

Umowę podpisał Tomasz Sobieraj Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego wraz z Robertem Falaną Burmistrzem Tychowa i Jadwigą Gryga Zastępcą Skarbnika.

Inwestycja została dofinansowania w 63,63% w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich”  objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Kwota dofinansowania to 500.000 zł. Realizacja już w 2019 r.

Dla Gminy Tychowo to powód do dumy, gdyż od lat próbowano ożywić centrum Dobrowa i zagospodarować podmokły tam plac solecki. Udało się nam się i już w przyszłym roku będziemy korzystali z nowego terenu.

W ramach inwestycji wykonamy scenę do organizacji imprez,  znajdą się tam również ławki dla publiczności. W ten sposób będziemy przygotowani do organizacji wydarzeń kulturalnych oraz sportowych.

Zaprojektowaliśmy też na podmokłym terenie budowę stawu wraz 3 fontannami wokół terenu ścieżkę pieszo-rowerową i stojaki na rowery.

 

Inwestycja zakłada również montaż oświetlenia z lamp solarnych LED, wzdłuż alejki spacerowej i w strefie integracyjnej. Utworzone będą także trawniki oraz nasadzone drzewa i krzewy. 

Opublikowano: 28 września 2018 12:27

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Filmy:

Wyświetleń: 798

Urząd Miejski w Tychowie | Kanały RSS | Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Utworzenie serwisu internetowego Gminy Tychowo przystosowanej dla osób niedowidzących" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.