POMOC SUSZOWA - INFORMACJE

Susza (link otworzy duże zdjęcie)

Informujemy o zamieszczeniu przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi informacji odnośnie pomocy suszowej dotyczącej upraw rolnych oraz stawów rybnych:

https://www.gov.pl/rolnictwo/pomoc-suszowa-uprawy-rolne

https://www.gov.pl/rolnictwo/pomoc-suszowa-stawy-rybne

Zgodnie z powyższymi informacjami podatnicy podatku rolnego, którzy w 2018 r. prowadzili chów lub hodowlę ryb słodkowodnych w stawach rybnych położonych na obszarze gmin,
w których wystąpiła w 2018 r. susza lub powódź, w rozumieniu przepisów o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich oraz producenci rolni, w których gospodarstwach rolnych szkody w uprawach rolnych spowodowane wystąpieniem suszy lub powodzi w rozumieniu przepisów o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich, powstałe na powierzchni uprawy objęły co najmniej 70% danej uprawy, mogą składać wnioski o udzielenie pomocy

Wnioski o udzielenie pomocy  należy złożyć do kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa właściwego ze względu na miejsce zamieszkania albo siedzibę podatnika podatku rolnego, w terminie od 14.09.2018 r. do 28.09.2018 r.

Formularz wniosku o udzielenie będzie dostępny na stronie internetowej  Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa  (www.arimr.gov.pl).

Opublikowano: 11 września 2018 15:28

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 646

Urząd Miejski w Tychowie | Kanały RSS | Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Utworzenie serwisu internetowego Gminy Tychowo przystosowanej dla osób niedowidzących" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.