UWAGA MIESZKAŃCY!!! OPRYSK BARSZCZU SOSNOWSKIEGO

OPRYSK BARSZCZU SOSNOWSKIEGO (link otworzy duże zdjęcie)

W związku z realizacją zadania polegającego na usuwaniu roślin gatunku barszcz Sosnowskiego z nieruchomości położonych na terenie Dobrowa, Dobrówka i Modrolasu informuję, że w okresie od 16 do 20 lipca 2018 r. prowadzone będą na nich zabiegi agrotechniczne polegające na wykonaniu oprysków herbicydem, w którego składzie znajduje się substancja czynna glifosat.
Opryski wykonywane będą wzdłuż dróg powiatowych na odcinkach pomiędzy Modrolasem i Dobrowem, Dobrowem i Bukówkiem, w miejscowości Modrolas w okolicy zabudowań byłego PGR, w miejscowości Dobrowo w okolicy Zespołu Szkół w Dobrowie, młyna i starej kotłowni oraz dróg gminnych z miejscowości Dobrówko w kierunku lasu (m.in. droga do OZ Dobrowo). Opryski prowadzone będą także w pobliżu pól położonych na zachód od pałacu w Dobrowie.
    W związku z powyższym bardzo proszę mieszkańców o zachowanie w ww. okresie ostrożności i ograniczenie przebywania w obszarze objętym zabiegami oprysku. Ze względu na okres wakacyjny proszę o zwrócenie szczególnej uwagi na dzieci i poinformowanie ich o konieczności unikania ww. miejsc w czasie wykonywania oprysków.
Więcej informacji na ten temat można uzyskać pod nr tel. 94 316 02 76 lub w Urzędzie Miejskim w Tychowie przy ulicy Bobolickiej 17, pok. nr 20.

Opublikowano: 12 lipca 2018 13:32

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 813

Urząd Miejski w Tychowie | Kanały RSS | Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Utworzenie serwisu internetowego Gminy Tychowo przystosowanej dla osób niedowidzących" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.