POLSKO NIEMIECKI DZIEŃ DZIECKA W TYCHOWIE

Uroczystości przy GOK Tychowo (link otworzy duże zdjęcie)

1 czerwca 2018 r przed Gminnym Ośrodkiem Kultury w Tychowie odbyła się impreza plenerowa. Uroczystość była pierwszym elementem Polsko – Niemieckich Obchodów Dnia Dziecka w Tychowie zaplanowanych na 1 - 3 czerwca.

Projekt został dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia / Polska w Euroregionie Pomerania)”.

W piękny, słoneczny Dzień Dziecka przed Ośrodkiem Kultury w Tychowie zrobiło się barwnie i kolorowo. Impreza rozpoczęła się o godzinie 17.00. Gościliśmy przedstawicieli z Gminy Neverin z Niemiec. Gości, mieszkańców, a zwłaszcza dzieci, przywitali: Robert Falana – Burmistrz Tychowa oraz Lucyna Michalak- Dyrektor GOK. Burmistrz złożył życzenia wszystkim dzieciom a następnie wręczył nagrody uczestnikom Gry Miejskiej dla rodzin z dziećmi w wieku: 6- 10 lat.  Rodzice i dzieci chwalili pomysł na zorganizowanie im atrakcyjnej formy wspólnego spędzenia czasu wolnego. Na scenie w tym dniu wystąpili: zespół instrumentalny – sekcja dęta Prokop Band z SAPiK-u ze Szczecinka, sekcje taneczne GOK Tychowo: Mama – Dziecko, Hałas oraz Mirage. Następnie, przez godzinę, dzieci i ich rodziców zabawiali klauni z grupy teatralnej „Teatr na Walizkach” z Wrocławia. Było to przedstawienie interaktywne. Kontakt z Klaunem miały dzieci oraz ich rodzice. Wspólna zabawa sprawiała wiele radości.  Równolegle można było skorzystać z wielu ofert zajęć kreatywnych dla dzieci: malowanie na strechu, wykonywanie masek klaunów, malowanie twarzy. Niewątpliwą atrakcją był wolny wstęp na „dmuchańce”. Lodziarnia Petrykowski z Koszalina zapewniła chłodzące lody, które w tym, upalnym dniu, smakowały wyjątkowo! Nie obyło się oczywiście również bez odwiedzin: Minionka, Shreka oraz Fiony, puszczania kolorowych baniek, degustacji gofrów, waty cukrowej i innych smakowitości.

Po południu na boisku Orlik w Tychowie odbył się Polsko Niemiecki turniej w siatkówkę.

Wyniki gry przedstawiają się następująco:

I miejsce Mechanik Tychowo

II miejsce Gmina Tychowo

III miejsce Chemnitz – Niemcy

Zwycięzcy z rąk Burmistrza Tychowa Roberta Falany otrzymali pamiątkowe dyplomy i puchary.

Kolejnego dnia 2 czerwca spotkanie rozpoczęliśmy na stadionie miejskim w Tychowie.

Na boisku odbył się Turniej Piłki Nożnej  z okazji Dnia Dziecka. Zebranych powitał Zastępca Burmistrza Jacek Rudziński, przedstawił regulamin oraz życzył drużynom udanej zabawy i walki fair play. Rozegrano MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ ORLIKÓW i SENIORÓW. Udział w nim wzięły amatorskie zespoły sportowe zaprzyjaźnionych gmin: gminy niemieckiej  Chemnitz, gminy Drawsko Pomorskie,  gminy Węgorzyno, gminy Barwice i gminy Tychowo.

WYNIKI KOŃCOWE TURNIEJU – ORLIK:

GRYF DOBROWO – I MIEJSCE

ORLIK WĘGORZYNO – II MIEJSCE

DĄBEK TYCHOWO I – III MIEJSCE

AKADEMIA PIŁKARSKA DRAWSKO POM. – IV MIEJSCE

CHEMNITZ  II (NIEMCY) – V MIEJSCE

DĄBEK TYCHOWO II – VI MIEJSCE

CHEMNITZ I (NIEMCY) – VII MIEJSCE

NAJLEPSZY  BRAMKARZ  ORLIK - JAKUB  STRZAŁKOWSKI -  GRYF  DOBROWO

KRÓL  STRZELCÓW  ORLIK  - KRYSTIAN PIETRZAK -  GRYF DOBROWO  - 11 BRAMEK

WYNIKI  KOŃCOWE TURNIEJU – (SENIOR):

GŁAZ  TYCHOWO                     -     I   MIEJSCE

NORD TEAM TYCHOWO             -    II   MIEJSCE

OLDBOJE BŁONIE BARWICE        -   III   MIEJSCE

CHEMNITZ  II                         -   IV  MIEJSCE

CHEMNITZ  I                           -    V  MIEJSCE                                                                    

NAJLEPSZY  BRAMKARZ   -  SENIOR Marcin Matejko -  Głaz Tychowo

KRÓL  STRZELCÓW  -  SENIOR Paweł Mastalerz -  NORD TEAM Tychowo    - 5 bramek

Wszystkie zespoły startujące w turnieju otrzymały puchary i pamiątkowe dyplomy, które wręczyła Sekretarz Gminy Tychowo Krystyna Dobrzańska wraz z trenerem z Gminy Neverin Torstenem Blauch.

Po meczu udano się do Podborska na zwiedzanie Muzeum Zimnej Wojny Obiekt 3001. Po muzeum oprowadził nas przewodnik p. Paweł Urbaniak. Dziękujemy dyrekcji Muzeum Oręża Polskiego z Kołobrzegu za bezpłatne udostępnienie bunkra do zwiedzania. Po zwiedzaniu dzieci z drużyn sportowych z Tychowa oraz drużyn z Neverin strzelały z łuków, markerów oraz bawiły się w różnego rodzaju zabawy w lesie.

Dziękujemy za współpracę przy organizacji imprezy pracownikom Urzędu Miejskiego w Tychowie, Gminnego Ośrodka Kultury w Tychowie, Gminnego Ośrodka Sportu i Gospodarki Komunalnej oraz Gminnej Komisji Przeciwdziałania i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

L. Michalak, Dyrektor GOK w Tychowie

M. Broda, Inspektor UM Tychowo

R. Radziuk, Specjalista ds. Sportu GOSIGK

Opublikowano: 05 czerwca 2018 09:40

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Filmy:

Wyświetleń: 1766

Urząd Miejski w Tychowie | Kanały RSS | Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Utworzenie serwisu internetowego Gminy Tychowo przystosowanej dla osób niedowidzących" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.