ŚWIĘTA MAJOWE - 1, 2, 3 MAJA

Biało-czaerwona flaga Polski (link otworzy duże zdjęcie)

1 maja - Międzynarodowe Święto Pracy

Międzynarodowe Święto Pracy to święto obchodzone corocznie 1 maja dla upamiętnienia i uznania osiągnięć ludzi pracujących. W Polsce ten dzień jest świętem państwowym ustawowo wolnym od pracy.

1 maja przypada również 14 rocznica przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

 

2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Główną rolą obchodzonego w Polsce 2 maja Dnia Flagi Państwowej Rzeczypospolitej Polskiej jest popularyzowanie wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych. Barwy widniejące na fladze są jednym z ważniejszych elementów tożsamości narodowej.

Kolory flagi Polskiej towarzyszą nierozerwalnie dziejom historycznym naszego narodu: czerwień – symbolizuje przelaną krew w walce w obronie kraju,  biel – symbolizuje wartości duchowe, czystość i niepokalanie. Te przyjęte przez sejm barwy rozpowszechniły się bardzo szybko i towarzyszą Polakom we wszystkich ważnych wydarzeniach.

WYWIEŚMY WIĘC FLAGI !!!

 

Święto Konstytucji 3 Maja

3 maja 2018 r. mija 227 rocznica uchwalenia Konstytucji Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Była pierwszą spisaną konstytucją w nowożytnej Europie, drugą na świecie po amerykańskiej.

Już w dwa dni po uchwaleniu Konstytucji przez Sejm Wielki (1788-1792) dzień 3 maja uznano za  święto narodowe, które później z powodu niewoli kraju zostało na długi czas  zawieszone. Przywrócono je po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku. W 1951 roku święto zostało oficjalnie zniesione.

Od 1990 roku 3 Maja ponownie jest oficjalnym świętem państwowym w Polsce i dniem wolnym od pracy.

Opublikowano: 30 kwietnia 2018 12:32

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 442

Urząd Miejski w Tychowie | Kanały RSS | Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Utworzenie serwisu internetowego Gminy Tychowo przystosowanej dla osób niedowidzących" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.