UROCZYSTE OTWARCIE NOWYCH INWESTYCJI

Otwarcie inwestycji 28.02.2018 r. (link otworzy duże zdjęcie)
Z końcem roku 2017 zakończono budowę placu zabaw oraz siłowni fitness na osiedlu przy ulicy Jana Kochanowskiego w Tychowie dofinansowaną z PO Rybactwo i Morze. Przebudowę ulicy Kolejowej zakończono na początku stycznia br. dofinansowaną z PROW 2014-2020.
28 lutego miało miejsce uroczyste oddanie inwestycji do użytku. Zebranych powitał gospodarz Miasta i Gminy Tychowo Burmistrz Robert Falana.
Uroczystego przecięcia wstęgi na ulicy Kolejowej dokonali: Burmistrz Tychowa Robert Falana, Zastępca Burmistrza Jacek Rudziński, Przewodniczący Rady Miejskiej Paweł Kowalski, przedstawiciel wykonawcy: „POL-DRÓG Drawsko-Pomorskie” S.A. Marcin Mikołajczyk oraz przedstawiciel mieszkańców p. Franciszek Fabian.
Natomiast na osiedlu przy ul. J. Kochanowskiego wstęgę przecinali obok Burmistrza Tychowa, Zastępcy Burmistrza i Przewodniczącego Rady Miejskiej – Prezes Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej „Przytorze” Marian Szabla i mieszkaniec osiedla Tadeusz Kacprzak.

Podczas podsumowania obu inwestycji, które miało miejsce w Urzędzie Miejskim w Tychowie w imieniu własnym oraz mieszkańców Tychowa podziękowania burmistrzowi za realizację inwestycji złożył Przewodniczący Rady Miejskiej Paweł Kowalski oraz Panowie Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Możdżyński
i Zdzisław Polek.
Budowa placu zabaw oraz siłowni fitness jest odpowiedzią na liczne prośby mieszkańców osiedla. Czekali oni na plac zabaw kilkanaście lat.
Przebudowa ul. Kolejowej to inwestycja, która wpływa na poprawę bezpieczeństwa zarówno pieszych jak i kierowców, wprowadza nową jakość życia w naszej gminie. Podnosi także walory estetyczne miasta.

Jestem dumny z tego, że poprzez pełnienie funkcji burmistrza mam realny wpływ w rozwój naszego miasta i gminy – powiedział burmistrz Falana.
Cieszę się także z tego, że Rada Miejska ma do mnie zaufanie i popiera planowane przeze mnie inwestycje oraz wizję rozwoju. Temat budowy placu zabaw na osiedlu
i ulicy Kolejowej uważam za zrealizowany. Kolejne zadania już czekają w kolejce. Mamy już wykonawców na drogę w Bukówku, świetlicę w Trzebiszynie, plac rekreacyjny przy ul, Akacjowej oraz ścieżkę pieszo – rowerową wzdłuż ulicy Dworcowej. Przygotowujemy się także do ogłoszenia przetargu na budowę dużego placu zabaw przy SP Tychowo. Szykuje się bardzo pracowita wiosna
- dodał burmistrz.

Plac zabaw i siłownię fitness zrealizowano z projektu pn.: Budowa infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej na terenie miasta Tychowa. Inwestycja została dofinasowana z Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze.
 
 
Renata Bosak-Szewczyk

Opublikowano: 01 marca 2018 08:14

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 593

Urząd Miejski w Tychowie | Kanały RSS | Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Utworzenie serwisu internetowego Gminy Tychowo przystosowanej dla osób niedowidzących" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.