26 FINAŁ WOŚP W GMINIE TYCHOWO

 (link otworzy duże zdjęcie)

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz 26. Tegoroczna zbiórka odbyła się „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.

Na teren gminy Tychowo z puszkami wyruszyło 65 Wolontariuszy wraz z opiekunami ze Szkoły Podstawowej w Tychowie i Szkoły Podstawowej w Dobrowie. Wolontariusze kwestowali w godzinach 1000 - 16 00 i zebrali 16.170,71 zł

Po południu w Sali Widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Tychowie odbył  się 26 Finał WOŚP. Imprezę poprowadziła  Klaudia Jakutajć. Na scenie zaprezentowało się trio akordeonowe w skaldzie; Maria Galińska, Zofia Szyderska, Jakub Jaskólski wraz z opiekunem p. Lucyną Gołdyn, Zespół Gamma z Gminnego Ośrodka Kultury w składzie Klaudia Szafrańska, Kaja Kaziszyn, Ewelina Franielczyk, Nikola Jóźwiak, Tatiana Jabłońska z opiekunem p. Katarzyną Kalbarczyk, wystąpiły grupy taneczne: Mama – dziecko, Mirage i Hałas, uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Tychowie z pokazem sztuk walki, Zespół Śnieżynki ze Szkoły Podstawowej w Tychowie. Na zakończenie Szymon Gołdyn zaprezentował piękne utwory na fortepianie a Katarzyna Świniarska z zespołu Top Toys taniec.

W trakcie finału odbyły się trzy licytacje prowadzone przez Zastępcę Burmistrza Jacka Rudzińskiego, który licytował gadżety przekazane przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy oraz fanty i przedmioty przekazane przez lokalnych przedsiębiorców i mieszkańców. Podczas licytacji zebrano 8.650,00 zł. Serdecznie dziękujemy darczyńcom, bez których licytacja nie mogłaby się odbyć: dziękujemy Zakładowi Stolarsko-Tapicerskiemu R. Wałaszewskiemu,  Firmie ”Iwagrol” Sp.j., Przewodniczącemu Rady Powiatu Henrykowi Budzyła, Firmie Arla Foods SA, Firmie Friedrichs Sp. z o.o., Bernardowi Kłosowskiemu „Trans-Żwir”, Nadleśniczemu Nadleśnictwa Tychowo, Pani Dyrektor Banku Spółdzielczego Oddział w Tychowie, właścicielom Sklepów: internetowego „U Znajomego”,  Odzieżowego Urszuli Fornalczyk, Tamarze Świątczak  i Jadwidze Matejko ze Sklepu Spożywczo Przemysłowego „Bartek”,  Panu Tadeuszowi Monastyrskiemu, Państwu E. i J. Pietrzak, Panu Wiktorowi Rakoczemu, Justynie Komperda, Władysławie Ziętara, Zdzisławowi Polkowi, Ireneuszowi Szyderskiemu, Pani Aleksandrze Garbysiak, Pani Barbarze Giedrojć z Restauracji „Jutrzenka”, Arkadiuszowi Korolak z Zakładu Wulkanizacyjnego oraz Oddziałowi Zewnętrznemu w Dobrowie Aresztu Śledczego z Koszalina, który przekazał na licytacje rękodzieła wykonane przez osadzonych. 

Podczas finału Pan Burmistrz Robert Falana wręczył nagrody i dyplomy zwycięzcom konkursu na „Najpiękniejsze świąteczne iluminacje na terenie Gminy Tychowo
w 2017/2018 roku”.
W kategorii najładniej udekorowane obejście przydomowe I m-ce otrzymali Państwo Dorota i Wojciech Galińscy. W kategorii najładniej udekorowana placówka oświatowo kulturalna I miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa z Dobrowa.

Burmistrz wręczył również nagrodę dla zwycięzcy konkursu na Nazwę Sytemu Roweru Miejskiego. Zwyciężyła nazwa Tychowski Rower Miejski, która uzyskała 48 % głosów internautów. Nagrodę rzeczową oraz dyplom otrzymała pomysłodawczyni nazwy p. Iwona Haśkiewicz.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom konkursów.

Bardzo dziękujemy wszystkim Wolontariuszom, ich Opiekunom, komisji przeliczającej pieniądze p. Renacie Chawała, p. Jarosławowi Chwała, p. Monice Kurek, p. Ewie Łukjaniec, p. Renacie Chwała oraz wszystkim, którzy pracowali przy przygotowaniu i prowadzeniu Finału.

Zebrana kwota podczas 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to:

 

Sztab Tychowo 24.820,71 zł + 110,32 euro, 16,91 dolarów, 9,11 funtów, 257 koron islandzkich, 54,60 koron czeskich.

                                                                                                                                                          Magdalena Broda

Fot. Izabela Wesołowska

Opublikowano: 16 stycznia 2018 07:52

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Filmy:

Wyświetleń: 719

Urząd Miejski w Tychowie | Kanały RSS | Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Utworzenie serwisu internetowego Gminy Tychowo przystosowanej dla osób niedowidzących" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.