KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY W TYCHOWIE

Mikołaj z aniołami na szczudłach (link otworzy duże zdjęcie)

 Polsko – Niemiecki Kiermasz i Koncert Bożonarodzeniowy w Tychowie

15 grudnia 2017r. odbył się w Tychowie III już Kiermasz z okazji Świąt Bożego Narodzenia.
Po raz drugi zorganizowano go w ramach współpracy naszej Gminy  z  niemiecką Gminą Neverin.  Przedsięwzięcie zrealizowano w ramach projektu dofinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia / Polska w Euroregionie Pomerania)”.

 Koordynatorem projektu była Magdalena Broda, Inspektor ds. Rozwoju Gospodarczego Gminy Tychowo. Do Tychowa przyjechała delegacja z Niemiec z Burmistrzem Neverin : Peterem Boehm.  Przed Gminnym Ośrodkiem Kultury, w godzinach: 16.00 – 19.00 ,  swoje stoiska  z wyrobami rękodzielniczymi prezentowali: Gmina Neverin, Szkoła Podstawowa im. A. Mickiewicza w Tychowie, Szkoła Podstawowa w Dobrowie, Zespół Szkól Ponadgimnazjalnych w Tychowie, Przedszkole Dębowa Chatka w Tychowie, Parafia Tychowo, Stowarzyszenie Amicus , Stowarzyszenie ECCE Homo, Stowarzyszenie Rozwoju Razem, Sołectwo Zaspy Wielkie oraz rękodzielnicy. W godzinach 17.00 – 18.00 , na sali widowiskowej GOK, w pięknie przygotowanej scenografii, odbywał się Koncert Bożonarodzeniowy.  Licznie przybyli mieszkańcy i zaproszeni goście  z uznaniem oglądali występy artystów Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Tychowie : grupy baletowej „Śnieżynki”  z opiekunką Dorotą Galińską, Iskierek prowadzonych przez Lucynę Gołdyn, chórku prowadzonego przez Katarzynę Kalbarczyk, trio akordeonowego w składzie: Zofia Szyderska, Maria Galińska, Jakub Jaskólski z opiekunką Lucyną Gołdyn. Koncert swoimi występami uświetnili również artyści z GOK: Klaudia Barska, grupy taneczne: Mama- Dziecko, Hałas, Mirage prowadzone przez Kacpra Wojcieszka, zespoły ludowe: Dobrowianki  i Radość oraz zespół wokalny : Gamma prowadzony przez Katarzynę Kalbarczyk .Pięknie zaprezentowali się pracownicy Norew z Kowalek w kolażu bajek J. Tuwima pod tytułem: To  tu, to tam, w reżyserii Wojciecha Węglowskiego.

Gospodarz uroczystości: Burmistrz Tychowa, Robert Falana nie szczędził słów uznania dla wykonawców oraz wszystkich, którzy przygotowywali Kiermasz i Koncert. Burmistrz Neverin, Peter Boehm, podkreślał, że zarówno on, jak i jego współpracownicy są pod ogromnym wrażeniem poziomu przygotowanej uroczystości i polskiej gościnności.

W czasie Kiermaszu można było skosztować  barszczu z uszkami – przygotowanych przez pracowników Gminnego Przedszkola Dębowa Chatka w Tychowie oraz Szkoły Podstawowej
w Tychowie. Był pyszny, Panie wydały praktycznie wszystkie porcje! Niebywałą atrakcją  okazały się animacje w wykonaniu aktorów ( szczudlarzy) z Teatru na Walizkach z Wrocławia. W ten magiczny wieczór można było spotkać w Tychowie : Mikołaja, Anioły, Diabła i Bałwanka. Aktorzy spisali się na medal: było baśniowo i bardzo zabawnie. Dla wszystkich dzieci zgromadzonych na placu, Anioły miały słodycze ufudowane przez Gminną Komisję Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Przedsięwzięcie udało się zrealizować dzięki pracy wielu osób: pracowników GOK, GOSiGK, Urzędu Miasta, Szkoły Podstawowej w Tychowie, Przedszkola w Tychowie.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich wystawców, którzy prezentując swoje rękodzieła przyczynili się, że Kiermasz był bardzo kolorowy, atrakcyjny a jednocześnie pomógł nam promować nasza Gminę a mieszkańcom dostarczył wielu wrażeń artystycznych. Był też okazją do nabycia pięknych, tradycyjnych dekoracji świątecznych przez licznie przybyłych mieszkańców. Dziękujemy wszystkim, którzy byli w tym dniu z nami.

L. Michalak, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Tychowie

 

 

Wykonanie zdjęć: Izabela Wesołowska, Renata Bosak - Szewczyk, Magdalena Broda, Wojciech Galiński

Opublikowano: 19 grudnia 2017 09:44

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Filmy:

Załączniki:

LOGO Interreg VA [1017.73 KB]

Wyświetleń: 1797

Urząd Miejski w Tychowie | Kanały RSS | Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Utworzenie serwisu internetowego Gminy Tychowo przystosowanej dla osób niedowidzących" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.