"Z KULTURĄ NAM PO DRODZE" - PROJEKT STOWARZYSZENIA ROZWOJU "RAZEM"

STOWARZYSZENIE ROZWOJU RAZEM (link otworzy duże zdjęcie)

 „Z kulturą nam po drodze” to tytuł kolejnego projektu, który będzie realizowany przez Stowarzyszenie Rozwoju „RAZEM” na terenie naszej gminy. Dofinansowanie otrzymaliśmy w ramach konkursu dotacyjnego „Fundacja PZU z kulturą ” edycja 2017. Spośród 240 złożonych wniosków konkursowych tylko 39 otrzymały dotację.

Celem działania jest zwiększenie dostępu do szeroko pojętej kultury dzieciom i młodzieży szkolnej z obszarów wiejskich i małych miejscowości oraz zwiększenie ich wiedzy na temat dziedzictwa kulturowego, na poziomie lokalnym i ogólnopolskim. W ramach projektu zostaną zorganizowane wyjazdy dla chętnych dzieci ze świetlic
z terenu Gminy Tychowo. Dzieci wyjadą do Teatru Muzycznego w Gdyni, Teatru Lalek „Pleciuga” w Szczecinie, do Filharmonii i BTD w Koszalinie. Uczestnicy odwiedzą również muzea i galerie. Na zakończenie wszystkie grupy zorganizują finalne spotkanie w Gminnym Ośrodku Kultury w Tychowie, gdzie zaprezentują fotorelacje ze swojego wyjazdu, a tym samym zachęcą innych do odwiedzenia tego miejsca. Wszyscy razem obejrzą spektakl lokalnej grupy teatralnej „Banda”.

Udział jest dla dzieci całkowicie bezpłatny. Wyjazdy, bilety wstępów oraz posiłki zostaną sfinansowane ze środków Fundacji PZU.

 

Magdalena Niemiec, Magdalena Periżok- Kowalczyk

Opublikowano: 31 października 2017 14:34

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 484

Urząd Miejski w Tychowie | Kanały RSS | Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Utworzenie serwisu internetowego Gminy Tychowo przystosowanej dla osób niedowidzących" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.