15 SIERPNIA - ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO

Święto Wojska Polskiego (link otworzy duże zdjęcie)

Święto Wojska Polskiego – to święto państwowe Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, obchodzone 15 sierpnia na pamiątkę zwycięskiej bitwy warszawskiej z 1920 roku, zwanej też Cudem nad Wisłą.

Bitwa warszawska została uznana za przełomową bitwę w historii świata. Zdecydowała o zachowaniu niepodległości przez Polskę i zatrzymała rozprzestrzenienie się rewolucji bolszewickiej na Europę Zachodnią.

W całej Polsce w tym dniu odbywają się uroczyste msze święte w intencji poległych na polu chwały, apele na cmentarzach i grobach żołnierzy. Przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie z udziałem Najwyższych Władz Państwowych odbywa się Honorowa Zmiana Warty.

W tym dniu przypada również święto kościelne - Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, zwane także Świętem Matki Boskiej Zielnej.

Opublikowano: 10 sierpnia 2017 07:30

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 286

Urząd Miejski w Tychowie | Kanały RSS | Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Utworzenie serwisu internetowego Gminy Tychowo przystosowanej dla osób niedowidzących" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.