WYŚCIG KOLARSKI - BAŁTYK KARKONOSZE TOUR

Sławno wręczenie pucharu (link otworzy duże zdjęcie)

17 maja br. przez Gminę Tychowo przejeżdżał wyścig kolarski, organizowany w ramach XXV Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego BAŁTYK – KARKONOSZE TOUR. Kolarze w ramach I etapu na trasie KOŁOBRZEG – SŁAWNO przejechali 140,8 km.
W wyścigu wzięło udział wielu utytułowanych polskich i zagranicznych kolarzy - 17 ekip z 10 krajów. Na lotnej Premii w Tychowie zwyciężył Alex Muller z grupy niemieckiej.  

Najszybszy na mecie był Johim Ariesen (Holandia), który jednocześnie został liderem wyścigu. Koszulkę najlepszego górala odebrał w Sławnie - Eryk Latoń (Polska - Team Hurom), najbardziej aktywnym zawodnikiem został - Alex Muller (Niemcy). W klasyfikacji młodzieżowej prowadzi Bob Olieslagers (Team Isaac Torgau).
Dekoracja najlepszych kolarzy odbyła się zaraz po wyścigu. Puchar Alexowi Mullerowi wręczał Burmistrz Tychowa Robert Falana.  Zwycięzcom I etapu puchary wręczył wiceburmistrz Sławna - Mieczysław Grabowski.

W tym roku Bałtyk Karkonosze Tour odbywa się w dniach 16-21 maja 2017 roku. Wyścig składa się z prologu i VI etapów. Rywalizacja rozpoczęła się 16 maja 2017 roku prologiem w Kołobrzegu. Kolejnego dnia kolarze przejechali 145 km na trasie Kołobrzeg-Sławno. Dalsze etapy prowadzą przez: Goleniów, Chociwiel, Zbąszynek, Kożuchów, Lubań, kowary, Przełęcz Okraj, Piechowice, a cały wyścig zakończy się w Karpaczu.

Bałtyk-Karkonosze Tour to międzynarodowy, etapowy wyścig kolarski, zaliczany do polskiego cyklu wyścigowego ProLiga i kontynentalnego cyklu wyścigowego UCI Europe Tour. Jest to druga impreza kolarska w Polsce po Tour de Pologne.

Historia organizacji wyścigu „Bałtyk Karkonosze Tour” sięga 1993 roku. Jej inicjatorami byli działacze Towarzystwa Cyklistów „Sudety” w Wałbrzychu: Janusz Maceluch, Kazimierz Pisarek i Andrzej Nowakowski. Pierwszy wyścig rozegrany został w dniach 29.06-4.07.1993 roku jako „Karkonosze Tour” . W 1996 roku wyścig został ujęty w Kalendarzu Międzynarodowej Unii Kolarskiej UCI w kat 2,5 i od tego czasu wyścig zaliczany jest do największych imprez kolarskich w swojej kategorii w Europie Środkowej.

Za zabezpieczenie przejazdu kolarzy oraz sprawne kierowanie ruchem drogowym podczas wyścigu dziękujemy Kierownikowi Posterunku Policji w Tychowie Andrzejowi Milczarek, Uczniom Szkoły Ponadgimnazjalnej w Tychowie, Strażakom Ochotniczej Straży Pożarnej
z Sadkowa, Strażakom Ochotniczej Straży Pożarnej z Osówka, Strażakom Ochotniczej Straży Pożarnej z Tychowa.

Za przygotowanie lotnej premii dziękujemy pracownikom Gminnego Ośrodka Sportu i Gospodarki Komunalnej w Tychowie.

M. Broda

Opublikowano: 18 maja 2017 12:36

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Filmy:

Wyświetleń: 557

Urząd Miejski w Tychowie | Kanały RSS | Realizacja: IDcom-web.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Utworzenie serwisu internetowego Gminy Tychowo przystosowanej dla osób niedowidzących" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.