WIZYTA WOLONTARIUSZY ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W TYCHOWIE W SCHRONISKU DLA ZWIERZĄT W BIAŁOGARDZIE

 (link otworzy duże zdjęcie)

W dniu 9 lutego br. przedstawiciele Koła Wolontariatu działającego w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Tychowie wraz z opiekunem Panią Kingą Kowalską przekazali prowadzonemu przez Inspektorat Towarzystwa Ochrony Zwierząt ANIMALS schronisku dla bezdomnych zwierząt w Białogardzie zebraną przez uczniów karmę dla zwierząt. Akcja zbierania karmy dla zwierząt oraz „legowisk” prowadzona była w szkole przez kilka miesięcy. Uczestniczyli w niej uczniowie od klasy zerowej do klasy szóstej. Zebrano ponad 100 kilogramów puszek i suchej karmy oraz kilka „legowisk”. Dzięki pomocy Gminy Tychowo, która udostępniła bus do przewozu dzieci,  po raz pierwszy uczniowie szkoły mieli okazję osobiście przekazać zebraną karmę do schroniska a także zapoznać się działalnością placówki związaną z pomocą bezdomnym zwierzętom. Po schronisku oprowadziła uczniów Pani Magda Żentała, która opowiedziała o specyfice pracy ze zwierzętami w placówce, ich leczeniu a także prowadzonych działaniach adopcyjnych. Dużym zaskoczeniem dla wolontariuszy był fakt, że Pani Magda znała z imienia wszystkich przebywających w schronisku pensjonariuszy a także ich charaktery pomimo tego, że jest ich obecnie prawie dwustu. Wizyta w schronisku oprócz aspektu poznawczego była dla uczniów także lekcją wrażliwości i empatii do zwierząt. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele zwierząt trafia na ulicę przez bezmyślność i egoizm ludzi. Schroniska często są wtedy dla nich jedynym miejscem, gdzie znajdują pomoc i opiekę.

Za przekazaną do schroniska karmę wolontariuszom oraz wszystkim uczniom Szkoły Podstawowej w Tychowie podziękował Prezes Zarządu Inspektoratu Towarzystwa Ochrony Zwierząt Pan Jerzy Harłacz wraz ze współpracownikami.  

Spotykając na ulicach wałęsające się psy i koty, nie tylko te bezdomne, okażmy im trochę serca i szacunku pamiętając przesłanie Św. Franciszka, że miarą człowieczeństwa jest nasz stosunek do zwierząt.

Opublikowano: 14 lutego 2017 09:36

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 491

Urząd Miejski w Tychowie | Kanały RSS | Realizacja: IDcom-web.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Utworzenie serwisu internetowego Gminy Tychowo przystosowanej dla osób niedowidzących" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.