Awatar osoby pytanej

Robert Falana

Burmistrz Tychowa


Zostało 2000 znaków do wpisania.

* podaj jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź pocztą e-mail.

Lista pytań i odpowiedzi

26 lipca 2016 | Andrzej

Dzień dobry!Szanowny Panie Burmistrze, ok.3 tygodni temu mieszkańcy z Dobrowa (domy 38,39,40,41) wysłali do Pana list odnośnie odnowienia chodnika (drogi) przy tych domach. Kiedy możemy się spodziewać odpowiedzi na ten list? czy należy szukać innej drogi? dziękuję!

Dzień dobry!
Szanowny Panie Andrzeju, czując Pana zniecierpliwienie udzielę pisemnej odpowiedzi na pismo mieszkańców pomimo tego, że nie do końca będzie ona wyczerpująca temat, ponieważ Gmina Tychowo nie zakończyła jeszcze całej inwestycji w Dobrowie.
Jeżeli uznacie Państwo moją odpowiedz za niewystarczającą i stwierdzicie, że cytuję: "należy szukać innej drogi" liczę na to, że będzie to droga do konstruktywnego rozwiązania tematu Waszej drogi, a nie chęć wywierania na mnie presji.
Zapewniam Pana, że na remoncie tej części nawierzchni i nie tylko zależy mi równie mocno jak Państwu.

Pozdrawiam!

Robert Falana
Burmistrz Tychowa

01 czerwca 2016 | sołectwo zaspy wielkie

Witam! Chcielibyśmy się dowiedzieć czy SZKOŁA W DOBROWIE kiedykolwiek założy stronę INTERNETOWĄ?

To pytanie należałoby zadać dyrektorowi ZS Dobrowo.

01 czerwca 2016 | Adam

Dzień dobry. Czy może Pan wpłynąć na firmę Orlen lub zaproponować Orlenowi dostawienie do stacji benzynowej, bezdotykowej samoobsługowej myjni samochodowej? Podobno jak się chce to wszystko można. Pozdrawiam. Adam

Panie Adamie.

Rozmowy z ORLENEM w sprawie myjni samochodowej rozpocznę niebawem. Nie ma tu mowy o jakimkolwiek "wpływaniu" na firmę. Sprawa jest prosta - to się musi Orlenowi kalkulować.

Pozdrawiam!

01 czerwca 2016 | Castrol

Dzień dobry :) Mam pytanie - Kiedy ruszy budowa nowego chodnika do stacji Pkp ? Oraz czy będzie do niej nowe oświetlenie ? Pozdrawiam :)

Dzień dobry!

Ta inwestycja zaplanowana jest w ramach środków finansowych ZIT na 2017 rok. Obejmuje ścieżkę pieszo - rowerową wraz z oświetleniem. Natomiast czy będzie realizowana w terminie (2017) zależy również od instytucji wdrażającej ZIT.

Pozdrawiam!

01 czerwca 2016 | steinfurt

Panie Burmistrzu. Zapraszając mieszkańców na spotkanie z pracownikami urzędu gminy myślałem, że będzie możliwość podyskutowania z Panem o tematach dotyczących naszej miejscowości. Oczywiście, że nie miałem zamiaru rozmawiać z Panem na temat referendum,gdyż uważam,że są poważniejsze tematy. W swoim wystąpieniu informował Pan o budowie chodników od Mroczkiewicza do drogi wojewódzkiej,od ronda do dworca PKP oraz od ronda do CPN. Myśląc o bezpieczeństwie rowerzystów czyż nie należałoby przy okazji na całym ciągu/przez Tychowo/wybudować ścieżki rowerowej. Nic już nie mówi się o obwodnicy dla Tychowa,która miała powstać,czyżby projekt ten przeszedł już w zapomnienie. W takim stanie prawnym w jakim jest tzw. strefa ekonomiczna to jak Pan zaznaczył nie znajdzie się inwestora.Prosty z tego wniosek to do włodarza gminy należy uporządkowanie tejże sprawy. Henryk Niewiadomski

Szanowny Panie Henryku.

Budowa chodników wraz z remontem ul. Mroczkiewicza oraz ul. Kolejowej rozpocznie się odpowiednio w 2017 i 2018r. Mamy już na te inwestycje zapewnione środki z PROW.
Ścieżka rowerowa przez Tychowo to temat bardzo trudny do realizacji ze względu na koszty - tutaj trudno znaleźć odpowiednie finansowanie unijne.

Obwodnica Tychowa - przyznam, że mnie Pan zaskoczył? Nie słyszałem nigdy o takich planach.

Pozdrawiam!

18 kwietnia 2016 | Marcin

Witam mam pytanie nie dawno wprowadziłem się do tychowa i mam pytanie czy worki na plastik i szklo sa darmowe pozdrawiam

Dzień dobry!
Wszelkich informacji na temat odpadów komunalnych i spraw z nimi związanymi udziela pracownik wydziału ochrony środowiska. Proszę zatelefonować.
Pozdrawiam!

18 kwietnia 2016 | SOŁECTWO ZASPY WIELKIE

DLACZEGO NA REFERENDUM NIE BYŁO WYPUSZCZONYCH AUTOBUSÓW?? PROSZĘ O SZCZERĄ ODPOWIEDŻ

Dzień dobry!
Zrezygnowano z transportu do lokali wyborczych ze względu na koszty.

Pozdrawiam.

18 kwietnia 2016 | Kamil

Witam ile osób było przeciwko i gdzie można zobaczyć wyniki z referendum

Dzień dobry!
Z wynikami referendum można zapoznać się czytając protokół miejskiej komisji ds. referendum. Jest on wywieszony w Urzędzie Miasta Tychowo do wglądu.
Pozdrawiam!

18 kwietnia 2016 | Łukasz Teleszczuk

Witam. Czy na platformie EPUAP Gminy, zostanie dodany wniosek do programu "500+", jeżeli tak to kiedy?

Dzień dobry!
Ten wniosek się tam znajduje.
Pozdrawiam.

21 marca 2016 | sołectwo zaspy wielkie

Witam. Moim jedynym pytaniem jest. CZY DZIECI I MŁODZIEŻ W ZASPACH WIELKICH DOCZEKAJĄ SIĘ ŚWIETLICY? JAK DO TEJ PORY PRAWIE WSZYSTKIE SOŁECTWA MAJĄ ŚWIETLICE.A ZASPIAŃSKIE DZIECI I MŁODZIEŻ MOGĄ SIĘ SPOTKAĆ NA PRZYSTANKU SZKOLNYM. Prosze o odpowiedz na nurtujace mnie pytanie. Z wyrazami szacunku Sołecywo Zaspy Wielkie

Witam serdecznie!

Usystematyzujmy pewne informacje. Sołectw w gminie jest 20, świetlic 11.
Jeśli chodzi o Zaspy Wielkie to widzę potrzebę zorganizowania miejsca, w którym nie tylko młodzież ale i pozostali mieszkańcy mogliby się spotkać.
Będę zatem czynił starania, aby takowe miejsce powstało. Aktualnie nie jestem wstanie sprecyzować czasu rozwiązanie tej sytuacji, ponieważ poszukuję źródeł finansowania.

Urząd Miejski w Tychowie | Kanały RSS | Realizacja: IDcom-web.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Utworzenie serwisu internetowego Gminy Tychowo przystosowanej dla osób niedowidzących" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.