Awatar osoby pytanej

Robert Falana

Burmistrz Tychowa


Zostało 2000 znaków do wpisania.

* podaj jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź pocztą e-mail.

Lista pytań i odpowiedzi

08 stycznia 2018 | Dorota

Mam pytanie .Czy w naszej gminie można starać się o dofinansowania do wymiany starych piecy weglowych ? Chodzi o prjekt "Kawka"?

Dzień dobry!

Wyciąg z regulaminu programu "KAWKA"

Do dofinansowania mogą zostać zgłoszone zadania realizowane w miastach o liczbie ludności przekraczającej 5 000 mieszkańców, na terenach których w ciągu przynajmniej 2 latach w okresie ostatnich 4 lat, poprzedzających złożenie wniosku o dofinansowanie, w ocenie rocznej jakości powietrza wykonanej przez Wojewódzki Inspektorat
Ochrony Środowiska, w oparciu o pomiary lub modelowanie, zidentyfikowano co najmniej jeden obszar, na którym jednocześnie przekroczone zostały normy jakości powietrza.

04 stycznia 2018 | Tychowianin

Jak gmina Tychowo podeszła do ustawy dekomunizacyjnej,odnośnie "patronów". Czas dla gmin chyba już minął?

Dzień dobry!

Zgadza się czas dla gmin już minął - teraz czas na wojewodę. Jeżeli zatem uzna, że jakiś patron wymaga zmiany to z pewnością będzie wiedział co robić.

Czy ma Pan/Pani na myśli jakiegoś konkretnego patrona???

Pozdrawiam!

04 stycznia 2018 | Katarzyna

Witam czy w gminie jest możliwość otrzymania mieszkania socjalnego albo z niewysokim czynszem dla samotnych matek. Jestem świeżo po studiach z córką i myślę nad powrotem w rodzinne strony żeby spróbować działać w rodzinnym miejscu i dać szansę spokojnego dzieciństwa córce.

Dzień dobry Pani!

W sprawie mieszkań proszę skontaktować się z Gminnym Ośrodkiem Sportu i Gospodarki Komunalnej.

Pozdrawiam!

04 stycznia 2018 | Katarzyna

Witam Chciałam się dowiedzieć czy jest możliwość starania się o przydział mieszkania socjalnego od gminy. Gdyby taka możliwość była to w których miejscowościach są one do rozdysponowania.

Dzień dobry!

W sprawie mieszkań aktualnych informacji udziela Gminny Ośrodek Sportu i Gospodarki Komunalne.

Pozdrawiam!

08 grudnia 2017 | Paweł

Kiedy i gdzie będą budowane mieszkania z programu mieszkanie + ?

Dzień dobry.

Gminy, które zgłosiły chęć udziału w programie Mieszkanie+ w tym Gmina Tychowo oczekują na konkretne zasady i informacje realizacji tego zadania. Ministerstwo ma podać niebawem szczegóły uczestnictwa Gmin i zasady finansowania inwestycji.

Na tym etapie mogę powiedzieć tylko, że działki pod budowę które spełniają wymagania programu mamy w Dobrowie.

Pozdrawiam
Robert Falana

10 października 2017 | Ewelina

Witam serdecznie chcę kupić mieszkanie tzn pół bliżniaka w Tychowie ale słyszałam że jest jeden właściciel tego całego domu który nie żyje i że są problemy z tym domem tylko nie wiem jakie jeżeli pan burmistrz nie może mi pomóc to gdzie mogę się dowiedzieć żeby po prostu po kupnie nie mieć problemów Pozdrawiam

Dzień dobry!

Proszę skontaktować się w wydziałem nieruchomości i budownictwa w Urzędzie Miejskim w Tychowie. Uzyska Pani wszystkie niezbędne wiadomości.

Pozdrawiam
Robert Falana

09 marca 2017 | Andrew

Dzień dobry! 1.Czy będzie kiedykolwiek postawione ogrodzenie dookoła placu zabaw-ogródka Nivea w Dobrowie? 2. Gdzie można znaleźć wniosek dot. inicjatywy lokalnej? txs

Dzień dobry!

Szanowny pytający.
Przepraszam, że zwracam się w taki bezosobowy sposób, ale w obliczu tego, że nie wiem z kim rozmawiam nie pozostało mi nic innego.

Tak będzie postawione ogrodzenie placu zabaw NIVEA w Dobrowie.

W kwestii "inicjatywy lokalnej" nie bardzo rozumiem o co Pani/Pan pyta. Proszę zatem o kontakt z działem rozwoju gospodarczego gminy (pokój nr 20). Tam można uzyskań dokładne informacje o aktualnych grantach, konkursach, inicjatywach oddolnych oraz możliwościach pozyskania dofinansowania na rożne inicjatywy lokalne.

Proszę również o informację zwrotną, czy udało się Pani/Panu uzyskać odpowiedz na to pytanie.

Pozdrawiam!
Robert Falana

01 marca 2017 | Kamila

Doberek Burmistrzowi. Ja nie jestem z Waszej gminy ani nawet województwa i trafiłam tu przypadkiem ale bardzo pochwalam takie publiczne listy i odpowiedzi. Baaaardzo fajna forma. Widać jednak, że nie wszyscy potrafią zachować gram kultury i myślą, że Burmistrz jest jak król - włada wszystkimi i wszystkim. Życzę Panu cierpliwości w rozwiązywaniu problemów i tłumaczeniu ludziom tysiące razy, że odpowiednie pytania należy kierować do odpowiednich organów i instytucji. Pozdrawiam :)

Dziękuję!
Pozdrawiam i zapraszam do naszej gminy!

09 stycznia 2017 | Agnieszka

Czy w Dobrowie będziemy podłączeni do sieci kanalizacyjnej. Przepompownia postawiona studzienka wykopana i co dalej?. Pozdrawiam ciepło w mrozny dzień. Agnieszka Szczęsnowicz Dobrowo

Dzień dobry.
Przekażę Pani pytanie do RWiK Białogard - to ich inwestycja i urządzenia.
Pozdrawiam!

09 stycznia 2017 | Ewa Dadon

Mam pytanie odnośnie drogi z Warnina do Wełdkówka. Kiedy mieszkańcy Wełdkówka i Giżałek doczekają się naprawy nawierzchni.Zapraszamy na przejażdżkę po tej drodze.Pozdrawiam

Dzień dobry.

W kwestii drogi o której mowa w mailu informuję, że sprawa została przekazana do instytucji, które są za nią odpowiedzialne - Zarząd Dróg Powiatowych w Białogardzie oraz Nadleśnictwo Tychowo.

Urząd Miejski w Tychowie | Kanały RSS | Realizacja: IDcom-web.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Utworzenie serwisu internetowego Gminy Tychowo przystosowanej dla osób niedowidzących" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.