Awatar osoby pytanej

Robert Falana

Burmistrz Tychowa


Zostało 2000 znaków do wpisania.

* podaj jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź pocztą e-mail.

Lista pytań i odpowiedzi

09 marca 2017 | Andrew

Dzień dobry! 1.Czy będzie kiedykolwiek postawione ogrodzenie dookoła placu zabaw-ogródka Nivea w Dobrowie? 2. Gdzie można znaleźć wniosek dot. inicjatywy lokalnej? txs

Dzień dobry!

Szanowny pytający.
Przepraszam, że zwracam się w taki bezosobowy sposób, ale w obliczu tego, że nie wiem z kim rozmawiam nie pozostało mi nic innego.

Tak będzie postawione ogrodzenie placu zabaw NIVEA w Dobrowie.

W kwestii "inicjatywy lokalnej" nie bardzo rozumiem o co Pani/Pan pyta. Proszę zatem o kontakt z działem rozwoju gospodarczego gminy (pokój nr 20). Tam można uzyskań dokładne informacje o aktualnych grantach, konkursach, inicjatywach oddolnych oraz możliwościach pozyskania dofinansowania na rożne inicjatywy lokalne.

Proszę również o informację zwrotną, czy udało się Pani/Panu uzyskać odpowiedz na to pytanie.

Pozdrawiam!
Robert Falana

01 marca 2017 | Kamila

Doberek Burmistrzowi. Ja nie jestem z Waszej gminy ani nawet województwa i trafiłam tu przypadkiem ale bardzo pochwalam takie publiczne listy i odpowiedzi. Baaaardzo fajna forma. Widać jednak, że nie wszyscy potrafią zachować gram kultury i myślą, że Burmistrz jest jak król - włada wszystkimi i wszystkim. Życzę Panu cierpliwości w rozwiązywaniu problemów i tłumaczeniu ludziom tysiące razy, że odpowiednie pytania należy kierować do odpowiednich organów i instytucji. Pozdrawiam :)

Dziękuję!
Pozdrawiam i zapraszam do naszej gminy!

09 stycznia 2017 | Agnieszka

Czy w Dobrowie będziemy podłączeni do sieci kanalizacyjnej. Przepompownia postawiona studzienka wykopana i co dalej?. Pozdrawiam ciepło w mrozny dzień. Agnieszka Szczęsnowicz Dobrowo

Dzień dobry.
Przekażę Pani pytanie do RWiK Białogard - to ich inwestycja i urządzenia.
Pozdrawiam!

09 stycznia 2017 | Ewa Dadon

Mam pytanie odnośnie drogi z Warnina do Wełdkówka. Kiedy mieszkańcy Wełdkówka i Giżałek doczekają się naprawy nawierzchni.Zapraszamy na przejażdżkę po tej drodze.Pozdrawiam

Dzień dobry.

W kwestii drogi o której mowa w mailu informuję, że sprawa została przekazana do instytucji, które są za nią odpowiedzialne - Zarząd Dróg Powiatowych w Białogardzie oraz Nadleśnictwo Tychowo.

27 listopada 2016 | ...

Dzień dobry, chciałbym również zadać pytanie odnośnie lamp oświetleniowych na ulicach Tychowa mianowicie co się dzieje że lampy z ulic znikają? Czy urzędu miasta nie stać kupić nowych tylko trzeba zabierać je mieszkańcom? Może warto szukać gdzie indziej oszczędności a nie kosztem bezpieczeństwa mieszkańców?! Ps: Mam nadzieje że te lampy wrócą na swoje miejsce i z powrotem będą oświeciły.

Dzień dobry!
Demontowane są tylko i wyłącznie lampy, które nie świeciły więc nawet jeżeli wróciłyby na "swoje miejsce" to i tak pozostaną wyłączone.

27 września 2016 | Agnieszka Szablińska

DZIEŃ DOBRY!!! CHCIAŁA BYM ZADAĆ PYTANIE ODNOŚNIE LAMP ,KTÓRE ZOSTAŁY POSTAWIONE W MIEJSCOWOŚCI DOBRÓWKO A MIANOWICIE,KIEDY I CZY W OGÓLE POPŁYNIE W NICH PRĄD A CO ZA TYM IDZIE BĘDĄ ŚWIECIŁY? CZEKAM NA ODPOWIEDŹ. Z POWAŻANIEM AGNIESZKA SZABLIŃSKA

Dzień dobry!

Szanowna Pani, lampy będą "świeciły" po to zostały postawione. Ze strony Gminy Tychowo zrobiliśmy już wszystko. Teraz oczekujemy na przyłącze.

Pozdrawiam!

24 września 2016 | Grzesiek

Witam. Mam pytanie w wakacje na terenie Dobrówka założono oświetlenie po zapytaniu osób które zakładały owe oświetlenie dowiedziałem się że lampy zostaną włączone na początku września br. . Mamy końcówkę miesiąca a dalej jest "ciemno" nawet Pani Stelmach nic nie wie na ten temat. Więc pytanie brzmi kiedy możemy się spodziewać włączenia oświetlenia? Pozdrawiam, Mieszkaniec Dobrówka 20/1

Witam serdecznie!
Owe lampy "zabłysną" jak tylko dostawca energii upora się ze swoimi procedurami. Po naszej stronie wszystko jest zrobione. Pozostaje nam cierpliwie czekać.

PS: Jednak cóż znaczy kilkanaście dni w porównaniu do kilkunastu lat oczekiwania na budowę tego oświetlenia???

Pozdrawiam serdecznie!

Robert Falana
Burmistrz Tychowa

05 września 2016 | krystian

Witam panie Burmistrzu chciałbym się dowiedziec czy w gminie mozna starać się o dofinansowanie mieszkań dla młodych małżeństw

Dzień dobry!

Przykro mi ale nie mamy takie go programu w naszej gminie!
Pozdrawiam!

26 lipca 2016 | Andrzej

Dzień dobry!Szanowny Panie Burmistrze, ok.3 tygodni temu mieszkańcy z Dobrowa (domy 38,39,40,41) wysłali do Pana list odnośnie odnowienia chodnika (drogi) przy tych domach. Kiedy możemy się spodziewać odpowiedzi na ten list? czy należy szukać innej drogi? dziękuję!

Dzień dobry!
Szanowny Panie Andrzeju, czując Pana zniecierpliwienie udzielę pisemnej odpowiedzi na pismo mieszkańców pomimo tego, że nie do końca będzie ona wyczerpująca temat, ponieważ Gmina Tychowo nie zakończyła jeszcze całej inwestycji w Dobrowie.
Jeżeli uznacie Państwo moją odpowiedz za niewystarczającą i stwierdzicie, że cytuję: "należy szukać innej drogi" liczę na to, że będzie to droga do konstruktywnego rozwiązania tematu Waszej drogi, a nie chęć wywierania na mnie presji.
Zapewniam Pana, że na remoncie tej części nawierzchni i nie tylko zależy mi równie mocno jak Państwu.

Pozdrawiam!

Robert Falana
Burmistrz Tychowa

01 czerwca 2016 | sołectwo zaspy wielkie

Witam! Chcielibyśmy się dowiedzieć czy SZKOŁA W DOBROWIE kiedykolwiek założy stronę INTERNETOWĄ?

To pytanie należałoby zadać dyrektorowi ZS Dobrowo.

Urząd Miejski w Tychowie | Kanały RSS | Realizacja: IDcom-web.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Utworzenie serwisu internetowego Gminy Tychowo przystosowanej dla osób niedowidzących" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.